Czyszczenie parą

parownice Karcher.jpg


Czyszczenie płytek parownica pestar-karcher

Czyszczenie płytek podłogowych

W celu wyczyszczenia podłogi, należy zastosować dyszę podłogową z zamocowaną ściereczką. Możesz wykorzystać bawełnianą ściereczkę znajdującą się w standardowym wyposażeniu parownicy lub ściereczkę z mikrofibry stanowiącą ofertę wyposażenia dodatkowego.

Podłogę należy czyścić szybkimi ruchami zarówno do przodu jak i do tyłu, nie przerywając ciągłego podawania pary. 

Wstępne odkurzanie:

Przed wyczyszczeniem podłogi za pomocą parownicy warto przedtem starannie ją odkurzyć. Pamiętaj, aby przed parowym czyszczeniem podłóg laminowanych upewnić się, że zostały one właściwie położone i dopasowane.


Karcher podlogi.jpg

Czyszczenie podłóg laminowanych i parkietów

Podłogi laminowane i parkiety (ale nie podłogi olejowane czy woskowane) można czyścić ograniczając ilość pary do połowy (regulacja na pistolecie parowym). Nie należy trzymać dyszy w jednym miejscu przez dłuższy czas, lecz czyścić szybkimi ruchami. Wilgoć resztkowa wysycha wówczas szybko nie pozostawiając zacieków. Na dyszę parową należy założyć 2 ściereczki (w sumie 4 warstwy), tak by jak najmniejsza ilość pary miała bezpośredni kontakt z podłogą.

Zalecamy odkurzenie podłogi przed przystąpieniem do czyszczenia parą.


czyszczenie lazienki.jpg

Osady z mydła i kamienia

Chłonna powłoczka z mikrofibry z łatwością usuwa z kabin prysznicowych osady z mydła i naloty kamienne.

Czyszczenie armatury

Użyj dyszy do detali by uniknąć porysowania armatury wykonanej ze stali nierdzewnej lub chromowanej. Trzymaj ją blisko czyszczonej powierzchni, aż zacznie odspajać nagromadzony kamień. Jeśli nadal masz problem z usunięciem kamienia nałóż na dyszę do detali okrągłą szczotkę i wyczyść problematyczną powierzchnię duża ilością pary.

By uniknąć zacieków, przetrzyj wyczyszczoną powierzchnię żółta szmatką z mikrofibry.

Oporny brud usuniesz aplikując parę bezpośrednio i energiczne szorując.

Powierzchnie pokryte grubą warstwą kamienia należy spryskać octem bądź kwasem cytrynowym i odczekać chwilę, aż wsiąkną w osad przed usunięciem ich za pomocą dyszy parowej.

Regularne czyszczenie armatury za pomocą parownic zapobiega odkładaniu się kamienia.


okna i lustra.jpg

Czyszczenie okien i luster

Przed pierwszym użyciem parownicy Karcher do czyszczenia okien, należy przeprowadzić czyszczenie wstępne. Przetrzyj dokładnie każde okno za pomocą dyszy ręcznej zaopatrzonej w powłoczkę.

Następnie nałóż parę na całą powierzchnię. Jeśli myjemy okna zimą, szyby należy najpierw ogrzać parą z odległości 5 cm.

Usuń parę za pomocą ściągaczki do okien. Od czasu do czasu przetrzyj gumową listwę ściągaczki za pomocą suchej ściereczki (na szybie nie pozostaną zacieki).

Jeśli na ramie okiennej pojawią się krople wody, można je łatwo usunąć za pomocą ściereczki.


czyszczenie fug.jpg

Czyszczenie fug

Do czyszczenia fug najlepiej zastosować dyszę turbo Karcher zaopatrzoną w okrągłą szczotkę.

Dzięki strumieniowi pary i energicznemu szorowaniu można usunąć nawet wyjątkowo uporczywe zabrudzenia.

Po czyszczeniu parowym należy osuszyć wilgotną powierzchnię za pomocą miękkiej, chłonnej ściereczki. UWAGA: fugi silikonowe należy delikatnie czyścić jedynie za pomocą strumienia pary, tak by ich nie uszkodzić.


tluste plamy.jpg

Usuwanie tłustych zabrudzeń

Tłuste plamy, które szpecą okapy, blaty i piekarniki najskuteczniej można usunąć za pomocą parownicy Karcher z użyciem dyszy ręcznej w miękkiej powłoczce frotte. Następnie należy przetrzeć do sucha wilgotną powierzchnię za pomocą żółtej ściereczki z mikrofibry (wyposażenie dodatkowe).

Jedynym sposobem usunięcia tłustego filmu jest dłuższe działanie na powierzchnię strumieniem gorącej pary i jednoczesne przecieranie powierzchni ściereczką frotte.

Zabrudzenia zbierają się na powłoczce, dlatego podczas sprzątania należy pamiętać o wymienie powłoczek.

Powierzchnię należy czyścić stopniowo i naprzemiennie: za pomocą dyszy parowej i miękkiej ściereczki.


czyszczenie piekarnikow.jpg

Czyszczenie płyt grzewczych i piekarników

Czyszczenie parowe płyt ceramicznych jest wyjątkowo proste. Wystarczy okrągłą szczotkę Karcher zamocowaną na dyszy do detali wyposażyć w spiralną myjkę ze stali szlachetnej.

Nie należy obawiać się porysowania ceramicznej powierzchni płyty przy zastosowaniu metalowej myjki z dyszą parową, gdyż gorąca para wytwarza rodzaj poduszki, po której „szybuje” druciany zmywak.


odswiezanie ubran karcher.jpg

Odświeżanie ubrań

Dzięki specjalnej dyszy do tekstyliów Karcher (wyposażenie opcjonalne) czynność ta jest dziecinnie prosta. Para skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy z wszystkich tkanin. Za pomocą dyszy można łatwo usunąć nitki, włosy oraz zmechacenia z tkanin (służy do tego rzep na spodniej stronie dyszy). Gorąca para rozprostowuje zagniecenia na rozwieszonych zasłonach i na ubraniach, które nie mogą być prasowane (np. garniturach), nie powodując wybłyszczeń.


Czysto bez stosowania środków chemicznych

Czyszczenie parą jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych metod czyszczenia. Parownice Karcher mają bardzo szeroki zakres zastosowań, nie tylko czyszczących, ale także świetnie nadają się do pielęgnacji ubrań.

Dlaczego czyszczenie parą jest przyjazne środowisku?

Czyszczenie parą to czyszczenie bez użycia środków chemicznych. Kombinacja pary i wysokiej temperatury penetruje brud, aż do dna powierzchni, na której on zalega. Pozwala nam to oszczędzić wodę, która jest podstawą życia.

Czyszczenie parą nie zanieczyszcza wody, która podczas tradycyjnego sprzątania wraca do kanalizacji zanieczysczona środkami chemicznymi.

Ponadto z jednego litra wody można wytworzyć ponad 1700 litrów pary. To jest ilość wystarczająca do wyczyszczenia małego mieszkania. Również zużycie energii jest ograniczone, ponieważ energia jest wykorzystywana tylko do podgrzania wody w parownicy Karcher.

Dlaczego czyszczenie parą jest zdrowsze?

W przeciwieństwie do środków czyszczących para nie uczula oraz nie pozostawia resztek detergentów na czyszczonej powierzchni. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które często wkładają różne przedmioty do ust. W tym te, które podniosły z podłogi.

Parownice są również polecane alergikom. Para łączy ze sobą cząsteczki kurzu i nie wznieca go w powietrze. Jakość powietrza w pomieszczeniu podnosi się po sprzątaniu parownicą. Ograniczony jest również bezpośredni kontakt z brudem.


Sprawdź parownice Karcher oraz akcesoria!

 

Parownice pestar-karcher
Akcesoria do parownic pestar-karcher
Odkamieniacze do parownic pestar-karcher